Tr | En

HALK EĞİTİMİNE OSMANGAZİ DAMGASI: OSMEK

OSMEK Meslek Sahibi Yapıyor

Osmangazi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) 2 yılda binlerce kişiyi meslek sahibi yaparken, sertifika alan yüzlerce kursiyerde iş imkânına kavuştu.

İşsizliğin azalmasına katkı sağlamak, insanları meslek sahibi yapmak, yeni bir vizyon kazandırmak, yeni sosyal alanlar oluşturmak, kendilerinde var olan yetenekleri görmelerini sağlayarak psikolojik ve sosyolojik destek sağlamak amacıyla yola çıkan OSMEK, her yıl ihtiyaca göre açtığı kurslarla binlerce insana umut oluyor. OSMEK'e 2009'da 95 branşta 171 kurs, 2010'da 48 branşta 115 kurs ve 2011 yılında 38 branşta 99 kursa 4 bin kişinin üzerinde kursiyer katılarak, sertifika aldı. OSMEK ve Osmangazi Belediyesi'nin oluşturduğu İŞ-KUR Masası işbirliğinde 300'ü aşkın kişiye istihdam imkanı sağlandı.

Sadece 3 Yılda 7 Bin Başvuru

OSMEK kurslarına her dönem yoğun ilgi gösteriliyor. 2009 yılından beri yaklaşık 7 bin kişi OSMEK kurslarına müracaat etti. Talepler değerlendirilerek istekler doğrultusunda uygun kurslar açılıyor. OSMEK misyonu olan eğitimli ve becerilerinin farkında olan toplum oluşturma gayreti ile çalışıyor.

Bilgisayar Kursları

OSMEK, Bilişim Teknolojileri Kursu ile hem bilgisayar, hem de modern çağın iletişim teknikleri üzerine eğitim veriliyor. Bilgisayarlı muhasebe kursuna katılan kursiyerler, kısa sürede iş imkânına kavuşuyor. Bilgisayar kurslarına katılarak sertifika alan kursiyerlerden yüzde 75'i meslek sahibi oluyor.

Dil Köprüsü

OSMEK'te dil öğrenmek isteyen ya da dilini geliştirmek isteyenler için de birçok dilde eğitimler sürüyor. İngilizce, Fransızca, Arapça, Almanca, Rusça öğrenmek isteyenlere ücretsiz kurs imkânı sağlanıyor. Ayrıca OSMEK bünyesinde son yıllarda büyük ilgi gören Osmanlıca dil kursları da düzenleniyor ve büyük rağbet görüyor.

Halk İçin Sanat OSMEK'te

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, sadece mesleki alanda değil kültür ve sanata yönelik kurslarıyla da vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veriyor. OSMEK bünyesinde ebru, tiyatro, drama, diksiyon ve filoloji kursları ücretsiz yürütülüyor.

El Emeği Göz Nuru

OSMEK'in, geleneksel el sanatlarına yönelik kursları da özelliklemahallelerde ev kadınlarının gözdesi durumunda. Kurslarda ev mefruşatı, tığ işi, el sanatları, geleneksel el sanatları, giyim üretimi gibi sanatlar, halı dokuma, tel kırma gibi birçok alanda katılımcılar kendilerini geliştirebiliyor.

Güzel Sanatlar OSMEK'te

OSMEK, güzel sanatlara yönelik kurslarıyla da fark yaratıyor. Resim, ebru gibi büyük emek isteyen sanat dalları OSMEK kurslarıyla vatandaşların ayağına gidiyor. Ebru Sanatı da OSMEK kursları ile canlanıyor, resim kursları ile yeni sanatçılar ortaya çıkıyor.

Yeni Müzisyenler OSMEK'te Yetişiyor

Geleceğin müzisyenleri de OSMEK kurslarında yetişiyor. OSMEK, keman, bağlama ve gitar kursları ile müziğe ilgi duyan ve yeteneği olan gençleri ve müzik severleri teşvik ediyor. Uzman eğitmenler eşliğinde devam eden kurslar, tüm yaş gruplarından ilgi görüyor.

OSMEK'te Özür Yok

Osmangazi Belediyesi engellilerin hayatını kolaylaştıracak fiziki şartları iyileştirme çalışmalarının yanısıra, OSMEK Kursları ile de ihtiyaçlara cevap veriyor. Engelliler resim, satranç, diksiyon ve işaret dili kursları ile sosyal hayata karışıyor.

 
2015 Temmuz
2015 Haziran
2015 Mayıs
2015 Nisan
2015 Mart
tüm sayılar >
 
Nasıl Yapılır ?

Vergi İşlemleri
Ruhsat İşlemleri
Ruhsat Denetim İzle/Öğren
İmar İşlemleri
Diğer İşlemler
Evlendirme İşlemleri
 

Bursa Osmangazi Belediyesi. 2012 Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sayfanın okunma sayısı:184