Tr | En
OSMEK Kurslarına Kayıtlar Başladı. 23.08.2012


OSMEK MESLEK SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Osmangazi Belediyesi’ninHalk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ücretsiz olarak düzenlediği, Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına  (OSMEK) kayıtlar, 27 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Kurslara, OSMEK merkezlerine doğrudan başvurulabildiği gibi, internet üzerinden de kayıt yaptırılabiliyor.

Osmangazi’de bu yıl 4. düzenlenen Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına (OSMEK)kayıtlar önümüzdeki hafta başlıyor. 4 yıldır vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan OSMEK kursları bu yıl Akpınar, Ördekli, Gökdere, Seyyid Usül ve Emek Kültür Merkezi, Pınarbaşı Nene Hatun Kütüphanesi, Haraççıoğlu Sosyal Tesisleri, Demirtaş, Altınova, Bağlarbaşı, Bahar, Yasemin Park ve Namık Kemal Hizmet Binalarında gerçekleştirilecek.

Meslek sahibi olmayan vatandaşları hem meslek sahibi yapmak, hem de çalışma hayatına kazandırmayı amaçlayan OSMEK kursları, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde 15 bin kişiye mesleki eğitim imkânı sağladı. Düzenlendiği ilk yıl gelen talep doğrultusunda 48 ayrı branşta açılan kurslar, her yıl vatandaşlardan gelen taleplere göre şekilleniyor. Bilişim teknolojileri, tekstil-konfeksiyon ve dil eğitimi en çok talep gören branşların başında geliyor. OSMEK kurslarının sonunda kursiyerler, el emeği göz nuru çalışmalarını düzenlenen yılsonu ekinliğinde sergileme imkânı da buluyor.

Bu yıl 13 ayrı merkezde gerçekleştirilecek olan kurslarda görev alacak öğretmenler ise, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendiriliyor. Tekstil-Konfeksiyon ve enstrüman kursları uzun soluklu kurslar olup, eğitim süreleri yaklaşık 8 aysürerken, diğer kursların ortalama eğitim süreleri ise 2,5 ay olarak gerçekleşiyor.

Bu yıl, açılacak kurslar arasında “Filografi, Arapça, Fransızca, İngilizce, Almanca, Rusça ve Osmanlıca dil eğitimleri. Bağlama, keman, gitar, ney, halk oyunları, drama, diksiyon gibi sahne sanatları, bilişim teknolojileri, bilgisayarlı muhasebe, çakıl taşı resim çalışması, dekoratif ahşap süsleme, dekoratif ev aksesuarları, ebru sanatı, geleneksel el nakışları, el sanatları, ev mefruşatı, giyim üretim teknolojileri, guaj boya, halı dokuma, hüsn-ü hat, makine nakışı, resim, rölyef, satranç, tel kırma, tığ-şiş-örgü, tiyatro ve yağlı boya resim tekniği” yer alıyor.

 

Osmangazi Belediyesi

Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüBu haberin okunma sayısı:
 
2015 Temmuz
2015 Haziran
2015 Mayıs
2015 Nisan
2015 Mart
tüm sayılar >
 
Nasıl Yapılır ?

Vergi İşlemleri
Ruhsat İşlemleri
Ruhsat Denetim İzle/Öğren
İmar İşlemleri
Diğer İşlemler
Evlendirme İşlemleri
 

Bursa Osmangazi Belediyesi. 2012 Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sayfanın okunma sayısı:5