Tr | En
Küçük Kulaçların Büyük Başarısı 09.07.2012

Osmangazi Belediyesi yüzme kursları sezonun ilk mezunlarını verdi.

Osmangazi Belediyesi'ne bağlı dört yarı olimpik yüzme havuzunda birinci dönem kurslarını başarıyla tamamlayan bin 442 minik yüzücü sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın elinden aldı. Dündar, "Bu havuzlardan dünya şampiyonları çıkacak" dedi.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek hedefiyle yola çıkan Osmangazi Belediyesi, bir yandan ilçenin dört bir yanını yeni spor tesisleriyle donatırken diğer yandan da belediyespor tarafından düzenlenen yaz spor okullarıyla çocukları sporla buluşturmaya devam ediyor.

Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Fatih, Karaman, Soğanlı ve Atıcılar yüzme havuzlarında 18-6 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen yüzme programı ilk dönem kursları başarıyla tamamlandı. 3 hafta boyunca 12 saat süreyle eğitim alan bin 442 minik yüzücüye sertifikaları Karaman Yüzme Havuzu'nda düzenlenen törenle verildi. Minik yüzücüleri yalnız bırakmayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 3 yılda Osmangazi havuzlarından 212 bin kişinin yararlandığını bu rakamın ise ciddi bir rekor olduğu söyledi. Havuzlardan herkesin faydalanmasını istediklerini belirten Başkan Mustafa Dündar, bu yıl yaz döneminde hedefin 30 bin yüzücüye ulaşmak olduğunu söyledi.

Yüzme sporunun çocukların gelişimi için önemine değinen Dündar, "Hedefimiz Türkiye adına yeni şampiyonlar yetiştirmek. Burada eğitim alan minik yüzücülerimiz ileride Türk bayrağını uluslararası platformalarda dalgalandıracak. Bugünün minik yüzücüleri 5, 10 yıl içinde milli sporcularımız olarak Osmangazi’den Türkiye'ye dalga dalga yayılacak" dedi.

Spor okullarında emeği geçen herkesi kutlayan Başkan Dündar ardından minik yüzücülerin sertifikalarını dağıttı. Her biriyle sohbet eden Dündar, kendisine büyük ilgi gösteren çocukları kırmayarak bol bol fotoğraf çektirdi.

Osmangazi Belediyespor Kulübü yaz spor okulları yüzme kursu ikinci dönem eğitimleri ise 9 Temmuz'da başlayacak.

 

 

 Bu haberin okunma sayısı:
 
2015 Temmuz
2015 Haziran
2015 Mayıs
2015 Nisan
2015 Mart
tüm sayılar >
 
Nasıl Yapılır ?

Vergi İşlemleri
Ruhsat İşlemleri
Ruhsat Denetim İzle/Öğren
İmar İşlemleri
Diğer İşlemler
Evlendirme İşlemleri
 

Bursa Osmangazi Belediyesi. 2012 Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sayfanın okunma sayısı:2