Tr | En
Akpınar Yaşam Merkezi Törenle Hizmete Açıldı 14.10.2012

BÜLENT ARINÇ, “BU İŞLER HER KİŞİNİN DEĞİL,
ER KİŞİNİN İŞİ. O DA, MUSTAFA DÜNDAR” DEDİ

Osmangazi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Akpınar Yaşam Merkezi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle hizmete  açıldı. Açılışta konuşan Arınç, “Akpınar Yaşam Merkezi, genciyle yaşlısıyla her kesimin hoşuna gidecek modern bir tesis. Özellikle yer bulma konusunda en sıkıntılı ilçe olan Osmangazi’de yeri bulacaksınız, arsa olarak değerlendirip böyle bir eseri yapacaksınız. Bu her kişinin harcı değil. Er kişinin harcı. O da Mustafa Dündar. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Yapımına geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlanan ve 6 bin metrekare alana kurulan Akpınar Yaşam Merkezi, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bursa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Canan Candemir Çelik, Bursa Valisi Şehabettin Harput, Osmangazi İlçe Kaymakamı Osman Taştan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini ile çok sayıda bürokrat ve davetli katıldı.

OSMANGAZİ’NİN TARİHTEKİ EN BÜYÜK İKİNCİ PROJESİ

Açılışta konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, hizmete açılan Akpınar Yaşam Merkezi'nin, Osmangazi İlçe tarihinin en büyük meblağ ve hacimli ikinci eseri olduğunu söyledi. Akpınar’ın sadece Pazar alanı olmadığını ifade eden Dündar, “Pazar kurulan günlerin dışında, farklı aktiviteler düzenlemek için dizayn edilmiş yapısıyla bölgenin kalbinin attığı
yer olacak. İlkini akşam düzenlediğimiz konserlerden, önümüzdeki yaza kadar her ay bir konser düzenleyeceğiz. Ayrıca çevresinde 80 araçlık otoparkıyla, bölgeye otopark hizmeti de verecek” dedi.

ALIŞ VERİŞ ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRİYORUZ

Osmangazi’ye yeni bir anlayış getirdiklerini, ilçede hayata geçirmeyi planladıkları 5 kapalı pazar alanından birisi olan Akpınar’ın, yalnızca bir Pazar yeri olmadığının altını çizen Dündar, “”Esnafımıza, vatandaşımıza kaliteli hizmetin en güzel örneklerinden birisidir Akpınar. Biz bu projelerimizle, yeni bir mimari çizgi ve konforun yanı sıra, alışveriş anlayışını değiştirecek yeni bir düşünce geliştiriyoruz” diye konuştu.

ARINÇ; “OSMANGAZİ SON DERECE BAŞARILI’

Törene katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başarılı çalışmaları nedeniyle Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti. Türkiye’de son bir yılda 1 milyon aracın trafiğe çıktığını ve kentlerin otomobilden geçilmez hale geldiğini ifade eden Arınç, “Kaldırımları bile işgal eden bu otomobilleri, gayet modern ve kullanışlı kapalı otoparklara kaldırmak için büyük çaba sarf edip proje geliştiren Osmangazi Belediye Başkanı’nı kutluyorum. Bunca aracı kapalı bir yere koyacaksınız. Kim yapacak? Belediye. Akıllı bir politikayla yer bulup bunları yapacaksınız. Bir kaçının açılışında bulundum. Osmangazi Belediyesi bu konuda son derece başarılı” dedi.

BU İŞLER HER KİŞİNİN DEĞİL ER KİŞİNİN KARI. O DA MUSTAFA DÜNDAR

Kapalı otoparkın yanında Pazar alanı konusunda da Osmangazi’nin son derece başarılı projeler geliştirdiğini belirten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “İmkanlarını gayet iyi kullanıyor. Borçlanmadan, kendi öz kaynakları ile bu hizmetleri vatandaşın hizmetine sunuyor. Bu gün Akpınar’ın açılışındayız.  Genciyle, yaşlısıyla herkesin hoşuna gidecek, son derece modern bir tesis. Üstelik Osmangazi, bu tür projeleri hayata geçirmek için yer bulmanın en zor olduğu ilçemiz. Bu yeri bulacaksın, arsa olarak değerlendireceksin ve böyle eserler meydana getireceksin. Bu her kişinin karı değil. Er kişinin karı. O da Mustafa Dündar. Kendisine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra hep birlikte kurdelasını kestikleri Akpınar Yaşam Merkezi'ni gezen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve beraberindekiler, Başkan Mustafa Dündar’dan tesis hakkında bilgi aldılar. Bakan Arınç ve davetlilerin birlikte çektirdikleri fotoğrafın ardından tören sona erdi.

Osmangazi Belediyesi Basın Yayın ve
Halkla İlişkiler MüdürlüğüBu haberin okunma sayısı:
 
2015 Temmuz
2015 Haziran
2015 Mayıs
2015 Nisan
2015 Mart
tüm sayılar >
 
Nasıl Yapılır ?

Vergi İşlemleri
Ruhsat İşlemleri
Ruhsat Denetim İzle/Öğren
İmar İşlemleri
Diğer İşlemler
Evlendirme İşlemleri
 

Bursa Osmangazi Belediyesi. 2012 Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sayfanın okunma sayısı:2