test
x

Başkan Dündar’dan Askere Moral Ziyareti

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kara Kuvvetleri EDOK Okullar Komutanlığı Hürriyet Kışlası’nı ziyaret etti. Askerler ile bir araya gelen Başkan Dündar, “Allah’ın izniyle Afrin’de bize karşı cephe alan herkese haddini bildireceğiz. O bölgedeki terör bataklığını kurutacağız” dedi.

Kara Kuvvetleri EDOK Okullar Komutanlığı Hürriyet Kışlası Komutanı Albay Gürkan Çankaya’yı makamında ziyaret eden Başkan Dündar, daha sonra kışla yemekhanesini ziyaret ederek vatani görevini yerine getiren askerleri selamladı. “Asker yaşadığı yeri bilmezse orada görev yapmamıştır” diyen Başkan Dündar, Mehmetçiklere, Bursa ve Osmangazi İlçesi hakkında bilgiler verdi. Askerlere, vatani görevlerini çok güzel bir şekilde yerine getirdiklerini ifade eden Dündar, “Ülkemizin her noktası ayrı güzel. Çok şükür iyi şartlarda yaşıyoruz. Tabi bu da bizim ülkemizin zenginliği ile oluyor. Belki petrol ve doğalgaz gibi doğal kaynaklarımız yok ama insanımızın üretkenliği var. Daha önceleri dış güçler, insanımızın alın terini ve üretkenliğini sömürüyordu. Emperyalist güçler çevirdikleri oyunlarla ülkemizi her zaman kendilerine borçlu halde tutuyorlardı. İnsanımızın alın terinin emperyalistler tarafından sömürülmesinin önüne geçmemizle birlikte ülkemiz dış güçlerin hedefi haline geldi. Bu ülkenin büyümesini ve bu milletin yeniden tarih sahnesinde yer almasını istemeyen emperyalist güçler bizi hedef aldı. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar, doğrudan ve dolaylı olarak ülkemize yapılan saldırılardır” dedi.

KENDİ ÜRETTİĞİMİZ MÜHİMMATLAR İLE SAVAŞIYORUZ”

“Türkiye, emperyalistlerin sömürüsüne dur dedi ve bu durum onlarda rahatsızlık oluşturdu” diyen Dündar, “Güçlü bir Türkiye işlerine gelmiyor. Bizim şuanda Afrin’de gerçekleştirdiğimiz Zeytin Dalı harekatı, yeniden tarih sahnesinde yer almamızın ilk adımıdır Allah’ın izni ile askerimiz ve milletimiz muzaffer olacaktır. Artık dış güçlerin ‘Ben istediğimi yaparım’ olayı bitmiştir. Bu millet Kurtuluş Savaşı’nı yokluklar içerisinde kazandı. Şimdi ise kendi ürettiğimiz silahlarla savaşıyoruz. Artık orada biz de varız diyoruz. Allah’ın izniyle Afrin’de bize karşı cephe alan herkesi durduracağız. O bölgedeki terör bataklığını kurutacağız” diye konuştu.

“BİZ LİDER BİR ÜLKEYİZ”

Başkan Dündar, dünyadaki tüm mazlum ülkelerin Türkiye’yi kurtarıcı olarak gördüğüne dikkat çekerek, “Her zaman bizden destek bekliyorlar. Bizim gücümüz, onların dik durmasını sağlıyor. Gücümüz geniş coğrafyalara ulaşıyor. Tüm ümmetin duası bizlerle. Biz lider bir ülkeyiz. Gençlerimize büyük bir sorumluluk düşüyor. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bütün yük gençlerin omuzlarında. Bizler de bu çerçevede hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecek bizimdir, geleceğimiz aydınlıktır diyoruz. Ekonomimize, genç nüfusumuza ve halkımıza güveniyoruz. Allah askerimizden razı olsun. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Zeytin Dalı harekatımızı şanlı kahraman askerimizle, şanlı ordumuzla durdurarak tarihteki misyonumuza dönmüş olacağız” ifadelerini kullandı.  

Başkan Dündar, ziyarette askerlere tatlı ikram ederek, görevlerinde başarılar diledi. 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :