x

‘Kültür Yelpazesi Okulumuz’ Projesi Şenliğe Dönüştü

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi ‘Kültür Yelpazesi Okulumuz’ projesi kapsamında düzenlediği etkinlikle, farklı kültürlerde ki öğrencileri bir araya getirdi.

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçede ki tüm okullarla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Aile Birlikleri ve Bursa’da faaliyet gösteren göçmen derneklerini Gazi İlkokulun da bir araya getirerek, ‘Kültür Yelpazesi Okulumuz’ projesine imza attı. Yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, her kültürden aileler çocuklarıyla birlikte kendi standını açtı.

“Yaşanabilir Dünya İçin Ortak Hareket Şart”

Gerçekleştirdikleri proje ile, farklı kültürlerden insanların bir arada yaşamayı öğrenmesine ilişkin farkındalık oluşturulduğuna dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Sadece Gazi Okulunda 75 Suriyeli, 34 Iraklı öğrenci eğitim görüyor. Kültürlerimiz farklı da olsa, yaşanabilir bir dünya için herkesin ortak hareket etmesi gerekir. Bunu da,sadece kapımızın önünü süpürmek gibi kolay bir hareketle başarabilmemiz mümkün. Bu anlamda gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ki standlar da görüyoruz ki, farklılıklarımız kadar benzerliklerimiz de var. Projemizin ana hedefi de, çevremizi, doğamızı ve ülkemizi korumak, sevmek, her şeyi paylaşmayı öğrenmek” diye konuştu.

Etkinlikte Açılan Güneydoğu, Karadeniz, Ege, İç Anadolu, Batı Trakya, Orta Doğu standların da öğrenciler hem kendi yemeklerini, sanatlarını, yaşamlarını tanıttılar, hem de hoş vakit geçirdiler.

Osmangazi Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü de stand açarak, katılımcılara geri dönüşümün öneminden bahsetti ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN