x

Osmangazi Tiyatro Okulu’ndan Muhteşem Prömiyer

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencileri, eğitimlerinin ardından  ‘Komşu Köyün Delisi’ oyunuyla muhteşem bir prömiyere imza attı.

Akpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tiyatro gösterimini, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak ve çok sayıda tiyatro sever izledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tiyatro oyunu, seyircilerin büyük beğenisini topladı.

Oyunda muhtarlık seçimlerine yaklaşırken köyün tek ihtiyacının ‘deli’ olduğunu düşünen muhtarın gazete ilanıyla deli arayışı ve deliyle köylüler arasında yaşanan olaylar sahnelendi. Üstün Dökmen’in yazdığı ve Devlet Tiyatro sanatçısı Arzu Tan Bayraktutan’ın yönettiği oyunda Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencileri, ilk gösterimiyle izleyenlere eğlenceli bir gece yaşattı. Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencilerinin ilk kez sahnelediği oyun, 26 ve 27 Mart’ta Akpınar Kültür Merkezi’nde yeniden tiyatro severlerle buluşturulacak.

Gösterim sonunda coşkuyla seyirciyi selamlayan oyuncular, yönetmenleri Arzu Tan Bayraktutan’a çiçek hediye etti. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak da hem oyuncuları hem de emeği geçenleri tebrik ederek yönetmen Arzu Tan Bayraktutan’a çiçek takdim etti. 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN