test
x

Zafer Mahallesi Sakinleri İftarda Buluştu

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi, Zafer Mahallesi’nde düzenlediği sokak iftarı programıyla yüzlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu.

Birlik ve beraberliğin simgesi olan Ramazan ayında Osmangazi Belediyesi, sokak iftarlarıyla bu coşkuyu yaşatmaya devam ediyor. Demirtaş, Emek, Bağlarbaşı ve Altınova’nın ardından Zafer Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında vatandaşlar hep birlikte oruç açmanın coşkusunu yaşadı. Osmangazi Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Rüştü Şentürk ve orkestrası eşliğinde tasavvuf müziği ve ilahi dinletisi ile başlayan iftar programına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Refik Özen, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Osman Kılıç, Zafer Mahallesi Muhtarı Ahmet Karaburun ve Zaferspor Kulübü Başkanı Şaban Sönmez ile vatandaşlar katıldı.

Ramazan Ayı’nı tüm güzelliklerle, birlik ve beraberlik içerisinde idrak ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Ramazan Ayı, yardımlaşmanın, dayanışmanın her kesimde kendini en üst düzeyde hissettirdiği bir ay oluyor. Bizler de Osmangazi Belediyesi olarak her gün aşevlerimizde iftar verip, erzak yardımları ve sokak iftarlarıyla vatandaşlarımızla birlikte olduk. Suriye’den Filistin’e Müslüman kardeşlerimize de desteklerimizi esirgemiyoruz. Geçen hafta yaptığımız Kosova ziyaretimizde Osmanlı’nın savaş meydanında şehit edilen tek padişah olan Sultan I. Murad Han’ı türbesinde anarak Balkanlardaki kardeşlerimizle iftarda buluştuk. Ramazan coşkusunun orada da yaşandığını gördük ve bizlerin o coğrafyaya giderek, ortak kültürümüzü yaşama adına atılmış olan adımların yerine ulaştığına şahit olduk. Rabbim oruçlarımızı kabul etsin diyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

İftar yemeğinde konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Refik Özen de “Türkiye, sadece Türkiye’den ibaret bir ülke değildir. Ümidini Türkiye’ye, liderine bağlayan Bosna’dan, Kosova’dan, Filistin’den, Gazze’den, Suriye’den, Arakan’da birçok mazlum millet var. Bizler onlara umut olmaya devam edecek, kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bizleri, bu güzel iftar programında bir araya getiren Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftar yemeği sonunda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şampiyonluk başarısı elde eden Zaferspor U17 Takımı sporcularını ve yöneticilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :