x
Post

Osmangazi Belediyesi’nden Çocuklara Özel Kitap

Edebiyat dünyası ve Bursa belleğine birçok eser kazandıran, süreli yayınlarıyla dikkat çeken Osmangazi Belediyesi bu alanda farklı bir çalışmaya daha imza attı. Osmangazi Belediyesi ‘Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’ kapsamında çocuklara orman sevgisi aşılamak ve doğayı koruma bilinci kazandırmak amacıyla ‘Kıvırcık Gizemli Ormanda’ isimli kitap çıkarttı. Kitap, ‘Orman Haftası’ programı çerçevesinde öğrencilere dağıtılırken, TÜYAP Kitap Fuarı’nda Osmangazi Belediyesi standında da yerini aldı.

Devamını Oku
Post

OSMEK’le Anne-Çocuk El Ele Eğitim Alıyor

Osmangazi Belediyesi, Meslek Edindirme Kursları ile anne ve çocuk el ele diyerek çocukların ücretsiz anaokulu hizmeti almasını, sağlarken annelerine de el işi eğitimi veriyor. Sosyal proje kapsamında yapılan kurslara ise vatandaşlardan yoğun talep geliyor.

Devamını Oku
Post

Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması’nda Ödül Bursa’nın

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması sonuçlandı. 70 ilden toplam 872 eserin başvuruda bulunduğu yarışmanın birincisi, Bursa 6 Nisan Anadolu Lisesi’nden Yunus Emre Güneş’in ‘Toprağa Düşen Toz’ isimli şiiri oldu.

Devamını Oku
Post

OSMEK’te Öğrendiklerini Sergiyle Taçlandırdılar

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (OSMEK), filografi sanatını öğrenen bayanlar, yaptıkları eserlerden oluşan bir sergi açtı. Bir buçuk yıllık çalışmalarını sergi ile taçlandıran Katre-i Nur Filografi ve Sanat Atölyesi üyeleri Hatice Başoğlu, Fatma Sarıgöl ve Elif Çeçe’nin Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenledikleri serginin açılışını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yaptı.

Devamını Oku
E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN