test
x

İmar Barışı Hakkında Bilgilendirme

  Yazı Boyutu - 14 +
Çevre  ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından imara aykırı yaklaşık 13 milyon yapının imar ve iskân sıkıntısını çözmek ve tamamını kayıt altına almak amacıyla 3194 sayılı kanunun 16. Maddesi ile "İmar Barışı" yürürlüğe girmiştir.  Ayrıca vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere dijital olarak hazırlanan barkotlu "Yapı Kayıt Belgesi" ne ait usul ve esaslar 06/06/2018 tarih ve  30443 sayılı tebliğ ile resmi gazete'de yayımlanmıştır.

 Vatandaşlarımız, E-Devlet kapısına ait hem internet sitesinden (www.turkiye.gov.tr  )hemde e-Devlet mobil arayüzünü kullanarak yurtiçi/yurtdışından hızlı,kolay ve güvenli olarak başvurularını yapabilecekler ve ödemelerini gerçekleştirdikten sonra barkotlu "Yapı Kayıt Belgesi"ne e-Devlet  kapısından ulaşabileceklerdir.
         
E-Devlet kapısı üzerinden vatandaşların "Yapı Kayıt Belgesi" alabilmeleri için bedellere ait hesaplamalarda Büyükşehir/İl ve İlçe belediyelerimizce belirlenen "Arsa/Arazinin vergi birim değeri kullanılacaktır.Daha fazla bilgi için  http://imarbarisi.csb.gov.tr/  adresinden ulaşabilirsiniz.
          
         
E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :