test
x

Osmangazi Belediyespor Genel Kurulu Yapıldı

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyespor Olağan Genel Kurulu yapıldı. Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, genel kurulda güven tazeleyerek oy birliğiyle yeniden kulüp başkanlığına seçildi.

Akpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurul, şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kulüp üyelerinin büyük çoğunluğunun katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda

Divan Başkanlığına Haluk Çaruk, Divan üyeliklerine ise Orhan Mollasalih ve Ömer Hançer getirildi.

 

Kongrede konuşma yapan Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyespor olarak temel anlayışımız, elimizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirilerek başarılı sonuçlara imza atmak. Spor ciddi bir yarış ve bu yarışın sonu yok. Sadece rakiplerle değil kendi içimizde de sürekli bir yarış içerisindeyiz. Bu yarış ile başarı çıtasını her zaman yukarı çekmek istiyoruz. Birçok spor tesisine sahibiz. Bu spor tesislerinden gerek sporcularımızın gerekse de vatandaşlarımız en iyi şekilde faydalanması adına hizmet veriyoruz. Altyapıya büyük önem veriyoruz. Hentbol branşında altyapıdan yetişen sporcularla oluşturduğumuz bayan hentbol takımımız süper lige çıkma başarısı gösterdi. Altyapımızı daha da güçlendirmek adına Hentbol Akademisi kurduk. Yüzlerce çocuğumuza hentbolu sevdirirken, aynı zamanda yeni yetenekleri de Türk sporuna kazandırıyoruz. Süper Ligdeki ilk sezonumuzu çok iyi geçirememiş olsak da kulüp sayısının arttırılmasıyla birlikte bu sezon yine süper ligde mücadele ediyoruz. Tecrübe kazandık ve yeni transferlerimiz ile güçlendik. Bu sezon hedefimiz üst sıralarda yer almak” dedi.

 

“ÇOCUKLARIMIZI SPOR YAPMAYA YÖNLENDİRİYORUZ”

 

Amaçlarının spor yaparak yetişen, topluma faydalı bireyler kazandırmak olduğunu söyleyen Başkan Dündar, “Bizler spor bilincini tabana yayarak daha fazla insanın spor yapmasını hedefliyoruz. Spor tesislerimizi çok daha fazla kişinin kullanmasını istiyoruz. Mevcut tesislerle yetinmeyip, yeni tesisler yapıyoruz. Temelini attığımız ve inşaat çalışmaları devam eden Osmangazi Kapalı Atletizm Salonu, tamamlandığında Türkiye’deki en modern kapalı atletizm salonu olacak. Bu tesislerde yetiştirdiğimiz sporcuların uluslar arası arenada boy göstermesi ve ülkemizi başarılı şekilde temsil etmeleri en büyük hedefimiz. Okullarımız ile işbirliği yaparak çocuklarımızı spor yapmaya yönlendiriyoruz. Bu şekilde aynı zamanda Türk sporunun altyapısını da oluşturuyoruz. Hentbol, atletizm, judo, güreş, badminton branşların ciddi sayıda sporcu yetiştiriyoruz. Kabiliyeti olan sporcuları keşfederek Türk sporuna kazandırıyoruz” diye konuştu.

 

“ŞAMPİYONLUK KAZANMIŞ 495 SPORCUMUZ VAR ”

 

Başkan Dündar, imkanları en etkili ve verimli şekilde kullanarak büyük başarılara imza attıklarını belirterek, “Osmangazi Belediyespor olarak en büyük hedefimiz olimpiyatlara sporcular göndermek. Sporcumuz Melisa Çakmaklı Çin’de düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. 495 sporcumuz ulusal ve uluslar arası turnuvalarda şampiyonluklar elde ederek bizleri gururlandırdı. Bu rakama ulaşmak kolay değil. Ben başta ailelerimize teşekkür ediyorum. Ailenin desteği olmadan çocukların başarılı olması çok zor. Antrenörlerimize de verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da sporcularımızın hem bireysel başarılar elde etmesi hem de milli takımlarda yer alarak ülkemize başarılar kazandırması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Başkan Dündar’ın konuşmasının ardından genel rurulda tek liste ile yapılan seçimlerde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Mustafa Dündar, Haluk Çaruk, Ünal Aksoy, Habib Yeniinci, Cihat Yusufoğlu, Erkan Albayrak, Tamer Balaban, Hüseyin Türkmen, Şükrü Dursun.

 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :