test
x

Cenaze Hizmetleri

  Yazı Boyutu - 14 +

0533 308 1070 No.lu "ALO CENAZE" hattı.

Vatandaşlarımız yukarıda belirtilen telefonla ölüm bildirimi yaptıktan sonra, yoğunluk durumuna göre ortalama 30 dk. İçerisinde, 1 doktor, 1 yardımcı sağlık personeli ve mezarlıklar memurundan oluşan "MOBİL CENAZE EKİBİ" belirtilen adrese ulaşmaktadır. Böylece vatandaşlarımız hiçbir yere gitmeden; ölüm raporu, mezarlık işleri ve cenaze nakil işlerini tek bir telefonla evinden yürütmüş oluyor. Tüm bu işlemler için hiçbir şekilde ücret(şehir dışı hariç) talep edilmemektedir.

Telefonumuz saat 24'e kadar açıktır. Gündüz hizmeti saat 17:30'a kadar verilmekte olup, şehir dışına gidecek olan cenazeler için, bekletmemek amacıyla gece 24'e kadar hizmetimiz devam etmektedir.

YAPILMASI GEREKENLER

  • Evde vefat meydana geldiyse; yukarda belirtilen "alo cenaze" hattını arayıp cenaze ekibini beklerken, ölenin nüfus cüzdanı ( yabancı uyrukluysa pasaportu ), sağlık karnesi ve varsa hastalığına dair raporlar hazır bulundurulmalıdır.
  • Hastanede vefat olduysa; ölüm raporu hastane tarafından verilmektedir. Ölüm raporuyla birlikte Acemlerde bulunan Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğüne gidilir. Eğer cenaze aracı v.s. gibi hizmet talebiniz varsa yukarda belirtilen "alo cenaze" hattını aramanız yeterli.
  • Adli Tabiplikten defin ruhsatınız varsa; Ölüm raporu için yukarda belirtilen "alo cenaze" hattını aramanız gerekmektedir.
  • Cenazeniz Yurt Dışından gelecekse; cenazeniz Bursa'ya geldikten sonra yukarda belirtilen "alo cenaze" hattını arayıp, bir yandan da hava limanından verilen raporun hazır bulundurulması gerekmektedir.

Cenaze Nakil: 6 adet cenaze nakil aracımızla şehir içinde ÜCRETSİZ cenaze nakilleri yapılmaktadır. Şehir dışına gidecek cenazeler için Belediye Meclisinin belirlediği cüzi bir ücret alınmaktadır. Ayda şehir içi ve dışı ortalama 165 nakil yapılmaktadır.

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :