test
x

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ENGELLİLER BAKIM MERKEZİ (OBAM)

  Yazı Boyutu - 14 +

Engelli çocuklarımızı hayata kazandırmak, becerilerini arttırmak ve sosyalleştirmek için OBAM (Osmangazi Engelli Bakım Merkezi) aralıksız çalışıyor.

Uzman ve işini sevgi ile yapan ekibimiz sayesinde OBAM’da her hafta 55 çocuk olmak üzere 7 binden fazla engellimizi misafir ettik.

OBAM’da engellilerin sanat öğrenmeleri ve sosyal hayata katılmaları için el becerilerinden kültürel faaliyetlere spor ve eğlenceye kadar birçok faaliyet gerçekleştiriliyor.

OBAM,- BİRİM SORUMLUSU

- SAĞLIK PERSONELİ

- 4 HASTA BAKICI

- 2 TEMİZLİK PERSONELİ

- 6 STAJER ÖĞRENCİ ( ÇOCUK GELİŞİMİ)ÖZEL EĞİTİM

- 1 TAKI TASARIM HOCASI (HALK EĞİTİMDEN)

- 2 ŞOFÖR

OLMAK ÜZERE TOPLAM 16 PERSONELDEN OLUŞMAKTADIR.

- Düzenli veli toplantıları ile velilerimize çalışmalarımız ve merkezimiz hakkında bilgi veriyoruz.

- OBAM’da ağırlanan çocuklar her sabah servisle evlerinden alınarak merkeze getiriliyor.

- Jimnastik, kitap okuma, el beceri faaliyetleri, takı tasarım çalışmaları, oriyantiring, müzik dersi eğitimleri ile çocuklarımızın becerilerini geliştiriyoruz.

- OBAM’da tiyatro gösterileri, boyama faaliyetleri ile çocukların hayal dünyası genişletilerek keyifli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

- Engelli çocuklarımızı Osmangazi Belediyesi’nin sosyal etkinliklerine de dahil ediyoruz. ‘1 milyon fidan’ kampanyası dahilinde Engelli çocuklarımız fidan dikmiş, hayvanlar günü, çevre koruma günü ile ilgili etkinliklere katılarak keyifli zaman geçirmelerini sağlıyoruz.

- Osmangazi Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi de OBAM’la ortak çalışma yürütmektedir. Engelli çocuklarımız için Hayvan Barınağı’nda Hipoterapi eğitimi yapılıyor

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :