test
x

Macera Bursa

  Yazı Boyutu - 14 +

“Yaşama heyecan katmak isteyenlerin adresi”

Adrenalin tutkunlarının yeni adresi ‘Macera Bursa’ ile 7’den 77’ye herkes için spor ve eğlenceyi buluşturduk.
• Toplam 50 bin m²alana inşa ettiğimiz Macera Bursa’yı şehrimizin gelişerek büyüyen Hamitler bölgesine kazandırdık.
• Gençlerimizin, adrenalin tutkunlarının ve her yaştan hemşehrilerimizin sosyal alan ve aktivite ihtiyacına cevap verecek Macera Bursa, ‘Çiçek Bahçesi, Zipline, Kızak Sistemi, Masal Bahçesi ve Macera Parkı’ ile çeşitli bölümlerden oluşuyor.
• Macera Parkı’nda; adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezleri olan zipcoaster, zipline, serbest düşüş, tırmanma duvarı, macera ip parkuru, oryantiring, merkez kule, fitness alanı gibi 19 etaplı ip parkuru ile ekstrem dolu aktiviteler bu bölümlerde yer alıyor.
• Park alanında; 34 farklı türden 233 bin çiçeğin bulunduğu çiçek bahçesi, yürüyüş yolları, eğitici doğal çocuk oyun ve egzersiz alanları, tematik parkı, kafeteryası ve doğal dokuya uyumlu kent mobilyaları bulunuyor.
• Masal Bahçesi;
22 adet tema ve masal dinleme alanından oluşmaktadır. Ürünler; alanın fiziki yapısına göre yerleştirilmiştir. Alanda bu temalar konu içeriklerine göre 24 noktada değerlendirilmiştir. Toplamda dekorlar dâhil 122 parça ürün kullanılmıştır.
Özel olarak işlenip yapılan 122 parça heykel; Pinokyo, Keloğlan, Redkit, Ninja Kaplumbağları, Taş devri, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Nasreddin Hoca, Temel Reis, Hansel Gretel, Alaaddin, Asteriks, Süper Kahramanlar, Kırmızı Başlıklı Kız, Shrek, Rapunzel, Külkedisi, Buz Devri, TenTen, Bremen Mızıkacıları, Donald Duck ‘ın yer aldığı masal kahramanlarını Bursalılar ile buluşturduk.
• Ayrıca; şehrimizin simge yapılarından Irgandı Köprüsü ve Somuncu Baba Fırını, Hacivat-Karagöz, zürafa, sincap, kuğu gibi 20 farklı figürün bulunduğu tematik park da çocukların gözdesi olacak.
• Macera Bursa, bölgenin gelişimine de katkı sağlayacak.

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :