test
x

Osmangazi Çevre Kurulu (OÇEK)

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi Çevre Kurulu, kent kimliğiyle bütünleşmiş daha yeşil, temiz, düzenli ve yaşanabilir bir Osmangazi için ilçedeki denetimlerini aralıksız yürütürken, aksaklıklara anında müdahale ediyor.

Osmangazi Çevre Kurulu (OÇEK) çalışmaları kapsamında “Osmangazi’yi Seviyorum,  Osmangazi’yi Güzelleştiriyorum” sloganı ile çalışan ekipler, kamusal, ticari, endüstriyel ve özel binalar, ana ve ara arterler, kamusal veya özel açık alanlar başta olmak üzere tüm ilçe sınırlarını denetleyip gözden geçirerek kısa veya uzun vadeli projelerle çözüm üretiyor. Osmangazi Çevre Kurulu, proje ortakları olan Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ile birlikte kentin çehresine küçük dokunuşlarla vatandaşa hizmet götürüyor.

Osmangazi’ye sürdürülebilir yaşam alanları sağlamak ve kent estetiği uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla Osmangazi Çevre Kurulu, başta bakım onarım olmak üzere kaldırım, tretuvar, bordür taşları kontrol ve onarımı, yeşil alan tespitleri, trafik levhaları ve belirteçlerin tespitleri ile çalışmalarını yürütüyor. Osmangazi’nin özellikle ara sokak ve caddelerinde vatandaşların ihtiyaçlarına anında cevap veren kurul,  pilot bölge olarak belirlenen 41 mahallede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :